Činnost je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje, Města Sokolova a MŠMT - odbor sportu

Další sponzoři

Jiřího Dimitrova 1619 356 01 Sokolov

VZPÍRÁNÍ

Mezi stále nejúspěšnější oddíly TJ patří vzpírání. Družstvo mužů v uplynulé sezoně obhájilo v nejvyšší soutěži ČR třetí místo. V mládežnické kategorii bojují žáci o postup do finále v nejvyšší žákovské lize ČR. Z dalších výsledků stojí za zmínku výborný výkon Emila Danče, který na MČR starších žáků v Teplicích 06.06.2015 vytvořil rekord ČR v nadhozu a je též nominován jako reprezentant ČR na ME do 15 let v roce 2016. V širší nominaci reprezentace ČR na ME do 17 let je i vzpěrač Jiří Barnet. Jinak na MČR ve vzpírání v Teplicích obsadili starší žáci 2x 2. místo a 2x 3. místo. Junioři na MČR do 17 let 20.06. v Holešově se umístili 2x 2. místě a 2x 3. místě. Dne 29.08. – 30.08. na mezinárodním turnaji mládeže v Ranshofenu ( Rakousku) obsadili mladí sokolovští vzpěrači 2x 2. místo a 2x 3. místo. Na MČR juniorů do 23 let v Havířově dne 16.05. vybojoval vzpěrač Kopecký 1. místo.

Pro letošní sezonu bylo nově sestaveno družstvo vzpírání žen a juniorek, které jsou účastníky ČEZ ligy ČR a v současnosti bojují o medailové umístění. Z dalších výsledků kategorie masters, kde na MS 12.09. v Rovaniemi (Finsku) obsadil vzpěrač M. Kubinec 4. místo. Kamil Kučera, vzpěrač našeho oddílu jako reprezentant ČR bude 22.11. – 28.11. 2015 startovat na MS v Houstonu (USA) a je v nominaci na OH 2016 do Brazílie, společně s J. Orságem, který se zúčastnil OH v Londýně.

Oddíl vzpírání byl pořadatelem několika zajímavých akcí jako např. mistrovství Karlovarského kraje ve vzpírání mládeže, Velké ceně mládeže ve vzpírání atd.